KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7677150
*
nr 767 7150
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), 50x64
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 17:53:25
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 767 7150
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), 50x64
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12



